Montownia Kreataywna. Wojtek Gawroński. Rower to jest to

Datapiątek, 22 czerwca 2018, godz. 20:00

22 czerwca godz. 20.00 (Mała Scena OCK) podążymy Śladami Ostrowskich Globtroterów przez życie z pasją do wypraw rowerowych. Gościem Agnieszki Janowskiej będzie Wojtek Gawroński, kilku jego przyjaciół, goście i psiaki. Spotkanie rozpocznie się otwarciem wystawy fotografii – psów ze schronisk, Aleksandry Jurkowskiej. „Rower to jest świat” jest projektem autorskim Wojtka Gawrońskiego, który przemierza Europę na rowerze. Do swojego pomysłu zachęcił przyjaciół i psa. W dwóch historiach o których nam opowie, przejechał łącznie 4798 km. Jak się ma pies, do roweru? Zobaczycie, że się ma! „W roku 2017 w lipcu wsiadłem na rower razem z Damianem Gajnym i pojechaliśmy razem do Chorwacji. W Chorwacji, Damian został, a ja wyruszyłem na rowerze dalej do Barcelony. Z Barcelony we włoskie Alpy. Zakończyłem przygodę w Pradze. Następnie przyszedł pomysł nadalszą podróż, tym razem z uzbieraniem pieniędzy dla zwierzaków ze schronisk. 23 kwietnia 2018 ruszyłem w DOG TRIP razem z Maciej Górski i psem – Dzołim. Wyjechaliśmy z Przemyśla przez Lublin, Warszawę do Gdańska. Celem wyprawy było przejechanie Polski i dotarcie nad morze. Jak te przygody przebiegały, ile udało nam się zebrać pieniędzy? O wszystkim opowiem na spotkaniu. Zapraszam”- mówi Wojtek Gawroński. „Kocham te spotkania podróżnicze. Pokazują one, że dookoła jest wielu fantastycznych ludzi. Tym razem podróżujemy dla psiaków ze schronisk. I tu moja ogromna prośba do Was. Zbieramy gifty na schronisko! Przynieście ze sobą karmę dla psów - najbardziej potrzeba jest ta „specjalistyczna”, smycze, zabawki, koce i niepotrzebne garnki. Wpadną na prezentację też same zainteresowane psy ze schroniska w Ostrowie Wielkopolskim. Przyprowadzi je razem z wolontariuszami Agnieszka Nowicka, dyrektor schroniska w Ostrowie. Będzie wystawa fotografii, Aleksandry Jurkowskiej i stoisko z karmą PupilFoods dla tych którzy zapomną o karmie dla nas.” - mówi Agnieszka Janowska/ Montownia Kreatywna. Śladami Ostrowskich Globtroterów to cykl spotkań podróżniczych organizowanych przez Agnieszkę Janowską/Montownie Kreatywną, odbywających się raz w miesiącu od 2012 roku. Bohaterami spotkań są ludzie z sąsiedztwa, pełnij pasji i miłości do poznawania Świata. Razem z nimi mieliśmy okazję być w najodleglejszych zakątkach Ziemi. Przemierzaliśmy bezdroża Syberii, zdobywaliśmy góry Tien Szan’u, pływaliśmy Batorym po Atlantyku, zwiedzaliśmy wyspę Hokkaido, w Afryce fotografowaliśmy pingwiny, a na Rapa Nui oglądaliśmy zaćmienie słońca. Prelekcje przez lata, zgromadziły ponad pięć tysięcy gości, a zainteresowanie nimi ciągle rośnie.

 

Gościem Agnieszki Janowskiej będzie Wojtek Gawroński, kilku jego przyjaciół, goście i psiaki. Spotkanie rozpocznie się otwarciem wystawy fotografii – psów ze schronisk, Aleksandry Jurkowskiej.

 

Koordynator projektu; Agnieszka Janowska tel. 789 466 215, a.janowska@osw.pl
partnerzy: Ostrowskie Centrum Kultury. Kurier Ostrowski, PupilFoods.

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.