19.OFTeN. Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk

Dataczwartek, 17 maja 2018, godz. 20:00

MiejsceOCK

MONODRAM MAGDALENY DRAB

scenariusz: Magdalena Drab - na motywach obrazów Marii Wnęk
muzyka i konsultacja reżyserska: Albert Pyśk
premiera: 02.09.2017 r., Teatr Zamiast

Spotkanie podczas wernisażu wystawy malarki naiwnej Marii Wnęk staje się przyczynkiem do rozważań na temat relacji społecznych i postrzegania osób z marginesu. Aktorka przyjmuje rolę muzyka, który przy gramofonie poruszającym wielobarwny teatr cieni, odgrywa szum galerii, rozmowy oglądających oraz kolejne obrazy autorki. Dzieła plastyczne zostają przełożone na utwory muzyczne, a Maria Wnęk przemawia ze swoich rewersów w niegramatycznych, dziecinnych monologach pisanych z potrzeby, z chęci podzielenia się bólem czy przeżyciem religijnym. Spektakl stara się zmierzyć z problemem autentyzmu emocji i formalizacji relacji społecznych. Czy ludzie przystający do powszechnie ustalonych norm mają dla swoich jurodiwych współczucie i rzeczywiste pragnienie spotkania czy tylko pogardę pomieszaną z ciekawością? Muzyczna wyprawa w świat sztuki, szaleństwa i skostniałych przekonań – czyich?
Magdalena Drab – absolwentka PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi, obecnie doktorantka tej uczelni. Od 2014 r. związana z Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. Współzałożycielka Teatru Zamiast w Łodzi. Autorka dziewięciu sztuk teatralnych.

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.