Śladami Ostrowskich Globtroterów. Krzysztof Bartkowiak

Datapiątek, 23 marca 2018, godz. 20:00

MiejsceMała Scena OCK

Razem z Krzysztofem Bartkowiakiem spędzimy na Polskiej Stacji Antarktycznej pół roku. Podróż logistycznie zaplanuje pomysłodawca projektu Agnieszka Janowska.

Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego jest polską, całoroczną stacją naukowo-badawczą położoną nad Zatoką Admiralicji na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Stacja została założona w 1977 roku i znajduje się 14 tys. km od Polski. Plan jest prosty. Zamieszkać na stacji pół roku i przeżyć najwspanialszą przygodę życia na końcu świata. Czy jest to możliwe?

"Stare polarne powiedzenie mówi, że to co wydarzyło się za 60-tym równoleżnikiem zostaje za 60-tym równoleżnikiem. Nagnę nieco tę zasadę i postaram się przybliżyć chętnym to magiczne miejsce. Opowiem o tym skąd się tam, jako Polska wzięliśmy oraz czym zajmuje się stacja. Opowiem o życiu i pracy na stacji, o sposobach na zabicie polarnej nudy, oraz o niesamowitych przygodach jakie można tam przeżyć. Poprzez zdjęci i filmy spróbuję chociaż w małym ułamku oddać piękno dzikiej i nienaruszonej przez człowieka przyrody. Zapraszam serdecznie. " - mówi Krzysztof Bartkowiak.

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.