Julia Marcell Trio

Datasobota, 3 marca 2018, godz. 20:00

MiejsceMała Scena

Julia Marcell - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ma na swoim koncie 4 albumy: ufundowane dzięki internautom „It Might Like You” z 2008 roku, „June” z 2011 roku, z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, „Sentiments” z 2014 roku oraz najnowsza, pierwsza w całości polskojęzyczna płyta „PROXY”.

Julia została laureatką prestiżowych nagród m.in.: PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi kultury nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Obok piosenek pisze również muzykę dla filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do obrazu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć” (2015) oraz przedstawień: „Kamienne niebo zamiast gwiazd” (2014) i „Kronos” (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpiła również na wielu festiwalach: SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.

„Młoda, a zdecydowana. Gra, na czym chce i jak chce. Śpiewa. Jest pozbawiona bardzo polskiego kompleksu – zaściankowości.” Agnieszka Szydłowska

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.