Poznaj miasto | Letnie warsztaty

MiejsceForum Synagoga

POZNAJ MIASTO!
LETNIE WARSZTATY


KIEDY: lipiec-sierpień
GDZIE: Forum Synagoga, ul. Raszkowska 21, 63-400 Ostrów Wielkopolski
ZAPISY: stowarzyszeniewspolne@gmail.com
UDZIAŁ W WARSZTATCH: bezpłatny

FB


Podczas wakacyjnych działań w ramach projektu "Poznaj miasto!" przeszukamy ostrowskie zakamarki i ulice. Postaramy się z ciekawością i niezwykłą wyobraźnią przemierzyć wiele często niedocenionych i nieodkrytych miejsc. Poprzez zorganizowanie wszechstronnych warsztatów spojrzymy na Ostrów Wielkopolski z wielu niezwykłych perspektyw. Zależy nam, aby miejska narracja opowiedziana przez wiele mediów była pretekstem do stworzenia wspólnej wystawy na zakończenie projektu.

***
HARMONOGRAM

***


WARSZTATY DLA RODZIN
20-22 VII / 10:00 -14:00

UJRZYJ
Warsztaty fotograficzne
Prowadzenie: Aleksandra Białek i Marcelina Rajewska


Wspólnie z dziećmi i ich opiekunami przeszukamy ostrowskie ulice, miejsca ważne dla mieszkańców, opuszczone, a jednocześnie zapisane na kartach historii miasta. W utrwaleniu tak ulotnych chwil, jak spacer pomoże nam technika fotografii analogowej. Każde dziecko dostanie swój aparat, dzięki któremu będzie mogło uchwycić swój punkt widzenia miasta.

 

 


27-28 VII / 10:00 -14:00
ANIMUJ
Warsztaty z animacji poklatkowej
Prowadzenie: Aleksandra Białek i Marcelina Rajewska

Najmłodsi i ich opiekunowie stworzą wspólna historię dotyczącą miasta, w którym żyją przy pomocy techniki animacji poklatkowej. Dzięki niezwykłej dziecięcej kreatywności i wyobraźni zobaczymy Ostrów Wielkopolski innymi oczami Czy odkryje przed nami jakieś tajemnice..?

 

 


WARSZTAT DLA KAŻDEJ I KAŻDEGO
4 VIII / 12:00 /15:00
USŁYSZ
Spacer dźwiękowy po ulicach Ostrowa Wielkopolskiego
Prowadzenie: Krystian Koźbiał

W tym dniu wspólnie sprawdzimy jakie dźwięki prezentuje Ostrów Wielkopolski. Za pomocą interaktywnego spaceru wsłuchamy się w dźwięki miejskich parków, podsłuchamy codzienne życie mieszkańców. Audiosfera, którą przeprowadzimy przy użyciu słuchawek i specjalnych mikrofonów pozwoli skoncentrować się na jednym, z tak często pomijanym zmysłów, jakim jest słuch.

 WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY
10-11 VIII / 10:00-14:00
24-25 VIII / 10:00-14:00
NAGRAJ
Warsztaty z tworzenia spotu

Prowadzenie: Krystian Koźbiał i Dominika Mądry

Swój punkt widzenia Ostrowa Wielkopolskiego przedstawi również młodzież za pomocą opowieści filmowej. Czy będzie to idealny obraz miasta? Czy będą to kadry rzeczywistości? Chcemy dowiedzieć się, jak swoje miasto widzą osoby, które prawdopodobnie za kilka lat z niego wyjadą w poszukiwaniu swojej drogi życiowej. Może dzięki tym obrazom będą do niego wracać z utęsknieniem?

 ***
Projekt współfinasowany ze środków budżetowych Miasta Ostrów Wielkopolski.

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.