Śladami Ostrowskich Globtroterów. Krystian Durman

Dataczwartek, 14 lutego 2019, godz. 19:30

MiejsceMała Scena

To będzie prawdziwie walentynkowa podróż Śladami Ostrowskich Globtroterów. Z miłości do gór, 14 lutego o godz. 19.30 (Mała Scena OCK) wyruszymy na wyprawę do Nepalu. Staniemy u stóp Mount Everestu i Ama Dablam. Naszym przewodnikiem po Himalajach będzie Krystian Durman, a spotkanie poprowadzi Agnieszka Janowska.

 

Ama Dablam, położona w sercu Doliny Khumbu jest najpopularniejszym szczytem Nepalu. Wysoka na 6856 m n. p. m. W stolicy, Katmandu przyciąga uwagę na plakatach, pocztówkach i na wszystkich pamiątkach. Uwieczniona jest także na miejscowej walucie. Jej sylwetka wygląda imponująco z Tengbocze ("stolicy" Szerpów} i Pangboche (znajduje się tam najstarszy buddyjski klasztor - Solo Khumbu). Dla Tybetańczyków i miejscowych Szerpów góra ta ma znaczenie magiczne. Nepalczycy nazywają ją "Matka z perłowym naszyjnikiem", ponieważ Ama znaczy matka, Dablam to amulet.

„Zapraszam na spotkanie oraz filmowo-fotograficzny zapis wyprawy w mistyczną krainę Himalajów i jej niezwykłych mieszkańców. Opowiem o surowym klimacie tego miejsca, przekraczaniu własnych granic, szacunku wobec sił natury, otwartości na innych oraz samotności pośród ośmiotysięczników”. - mówi Krystian Durman

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.