Ferie 2019. Warsztaty cyrkowe

23/01/2019 - 9:30, 12:00

 

 

Udowodnioną naukowo korzyścią żonglerki jest rozwój mózgu.
Mózg człowieka składa się z dwóch półkul, z których każda odpowiedzialna jest za co innego np. lewa zwana logiczną odpowiada za szczegóły, przetwarzanie języka i wzorów linearnych, prawa zajmuje się rozumieniem języka, obrazami, rytmem, emocją i intuicją. Człowiek posiada wiele umiejętności, które związane są z prawidłowym funkcjonowaniem obu półkul na raz.

Żonglerka aktywuje obie półkule mózgowe, a co za tym idzie powstają nowe połączenia neuronowe, zwiększające skuteczność transmisji i przetwarzania informacji pomiędzy półkulami.
Żonglowanie to naprzemienne ruchy rąk, które w równym stopniu angażują obie strony ciała. Uaktywniają oboje oczu, rąk, nóg, brzuch i plecy. Zalecane jest przez psychologów i pedagogów przy dysleksji czy nadpobudliwości dziecięcej. Ćwiczenie żonglowania poszerza pole widzenia, wyostrza zmysł kinestetyczny. Osoba żonglująca patrzy na piłkę w momencie kiedy znajduje się w górze, gdy ją łapie nie musi patrzeć już na ręce.

Ocenia w ten sposób za pomocą zmysłu kinestetycznego tor, szybkość lotu piłki, odległość od dłoni, tak aby w odpowiedni sposób ułożyć rękę i złapać piłkę.A oto czego nauczą się milusińscy podczas warsztatów:
nauka żonglerki (chustami i piłkami)
triki flowerstick
triki diabolo
kręcenie talerzami
podstawy iluzji
kręcenie (tańce) flagami
chodzenie na szczudłach


prowadzenie: Kinga RYBARCZYK

 

ZAPISY w kasie OCK (62 736 40 60 w.61)
OPŁATA: 15 zł.
ILOŚĆ uczestników ograniczona

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.