Małgorzata Lazarek NAKAZ WSTĘPU

Dataczwartek, 4 października 2018, godz. 18:00

MiejsceGaleria PIK

Urodziłam się w czasach kiedy nie było jeszcze komputerów, a ludzie porozumiewali się za pomocą słów, czasami pisali listy na papierze lub okazjonalnie dzwonili do siebie za pomocą czarnych lub szarych telefonów. Czytywali książki, i gazety, a dzieci lubiły rysować. 
Rysowałam ciągle czymkolwiek i na czymkolwiek się dało - na obudowie nowego telewizora wyskrobałam szpikulcem kwiatki - mnie się bardzo podobały, moim rodzicom zdecydowanie nie. Potem w szkole wykonywałam karykatury nauczycieli, dzięki temu byłam bardzo lubiana przez kolegów, przez nauczycieli mniej. Ciągle malowałam, kolorowałam ilustracje w książkach i czasopismach. Naturalnym był wybór Liceum Plastycznego, a potem Akademii Sztuk Pięknych – spędziłam tam cudowne lata. 
Dzisiaj rysuję, maluję – nie zamykam się w jednej formie wypowiedzi plastycznej. 
Lubię się śmiać - „Satyra to lekarstwo na melancholię” pomaga zneutralizować negatywne emocje i dlatego wykonuje rysunki satyryczne. Wymyślanie rysunków satyrycznych, ilustracji do tekstu to także gimnastyka dla umysłu. 
Malarstwo zaś to wolność kreacji – zabawa kolorem, fakturą. 
Stwarzam moje światy o których nikt inny nie wiedział i nigdy ich nie widział. Kolorem opowiadam o emocjach. Kiedy odczuwam przesyt koloru rysuje piórkiem cienkie kreseczki, lub węglem kompozycje figuralne. 

Jestem „wielobranżowa” i bardzo to lubię - dzieki temu nie popadam w rutynę.
Nigdy nie nudzę się tym co robię, nie ograniczam.
Pracuję szybko, w sposób spontaniczny. Wszystko ulega ciągłym zmianom. To, co robię to ślad po moim istnieniu. Moje najważniejsze prace jeszcze nie powstały, jakie będą nie wiem. 

Urodziłam się 7 kwietnia, siódemka to magiczna cyfra, a to coś znaczy…

 Nakaz wstępu.
Wernisaż w czwartek, 4 października 2018, godz. 18.oo.
Galeria PIK Ostrowskiego Centrum Kultury, ul. Wolności 2

 Teren prywatny.
Wernisaż w piątek, 5 października 2018, godz. 18.oo.
Galeria Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Królowej Jadwigi 10

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.