TEMPLE OF SILENCE vol.12

Datapiątek, 7 września 2018, godz. 19:00

MiejsceForum Synagoga

HOLOTROP
kIRk
Ɛɡzɪˈstɛnʃ(ə)l
MOTHERTAPE
MOAN

 

Holotrop
Holotrop to rytualny psychodeliczny projekt pochodzący z Berlina. Założony wiosną 2013 roku przez Toni Burner.
Głównym celem Holotrop jest doprowadzenie do wizji z odmiennymi stanami świadomości poprzez dźwięk i muzykę.
Dzięki unikalnej kombinacji instrumentów elektronicznych i akustycznych Holotrop poszukuje granice między rzeczywistością a snem, myślenie i odczuwanie, ekstazy i medytacji.
Nazwa Holotrop znaczy "Koncentracja na wszystkich rzeczach" i po raz pierwszy została użyta przez czeskiego psychologa Stanislav Grof, który opracował metodę oddechową o tej samej nazwie.
http://www.holotrop.net/
https://holotrop.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/holotropmusic/kIRk
kIRk to pionierzy polskiej poszukującej elektroniki, działający na rynku od ok 2001 roku. O progresywnym myśleniu i rewolucyjnym podejściu międzymiastowego składu w ciepłych słowach wypowiadali się między innymi lider Swans - Michael Gira, pionier future-jazzowej trąbki Nils Peter Molvaer i matka chrzestna nowych brzmień Mary Anne Hobbs. Zespół gościł na opiniotwórczym brytyjskim portalu muzycznym The Quietus, w legendarnym, berlińskim klubie
Tresor, a także na scenach takich festiwali jak OFF, Open‘er czy Satta Outside.
Uznany za jednych z polskich muzycznych towarów eksportowych przez Gazetę Wyborczą a także Culture.pl, chwalony na łamach Guardiana i Mixmaga.
https://ichdzikieserca.bandcamp.com
https://soundcloud.com/kaisersozefoundation/kirk-rekonesans

 Ɛɡzɪˈstɛnʃ(ə)l
Ɛɡzɪˈstɛnʃ(ə)l to nowa nazwa dla muzyki dark drone autorstwa Cathala Rodgersa (Wreck of the Hesperus, Wereju, Spermicidal, Crypticum, Existentiell). Opierając się na swoich wcześniejszych dokonaniach pod szyldem Wereju, Ɛɡzɪˈstɛnʃ(ə)l kontynuuje dźwiękowe eksploracje dysonansu poznawczego naszego współczesnego świata.
"Nowy set pejzaży dźwiękowych Cathala Rogersa wzbiera niczym wredna orkiestra, która ledwo co okiełznuje swój gniew – ale jednak okiełznuje, co stanowi jej finezję. Z dużym bagażem głośniejszych prac jako Wereju, Rodgers dalej bada graniczny świat snów, niepoznania, przesunięć, zapomnienia i końców.
Jego przerażająca wizja tak naprawdę tyczy się tego świata, oglądanego z perspektywy różnych przepaści – tych geograficznych i tych duchowych. Ścieżka, którą wybiera – a być może na którą został wepchnięty – sprawia, że jego partie gitarowe nie mają innego wyjścia jak tylko nieść brzemię cherlactwa.
To melancholia bez bycia ckliwym czy sentymentalnym; ponuro rzeczywista, bez nieuprzejmości i nieuzasadnionych pretensji. To dźwięk kogoś, kto próbuje przerobić trudne kwestie dotyczące czasu, starzenia się i śmiertelności, ale też poważnego podejścia do samego tego tytanicznego zadania. Tak dla jasności – mowa tu o warstwach zapętlonych, tętniących i z syntezowanych dronów, mocno napiętych metalicznych pulsach, starannie nagranych i elegancko zbalansowanych. Sedno sprawy jest przedstawione elokwentnie i przekonująco."
https://cathalrodgers.bandcamp.com/

 

 

Mothertape
Mothertape to kołobrzeski duet tworzony przez Marka Kasprzaka (Passive Status) i Maćka Jaciuka (SqrtSigil).Ich muzykę można określić jako eksperymentalną post-dubowo-ambientową elektronikę okraszoną elementami akustycznymi.
Zadebiutowali w marcu 2014 roku wydając epkę „Mothertape” dla kanadyjskiego labelu D.M.T Records. We wrześniu 2015, kołobrzeski label Plaża Zachodnia wydał ich płytę zatytułowaną „Problems with talking to Aliens”, która doczekała się wielu pochlebnych recenzji.
Kilka utworów duetu zagościło na różnych składankach, m.in. na R A D I O N O I S E S [ANG CD01] wydanej przez label Antenna Non Grata.
W lipcu 2018 ukazała się ich kolejna płyta „Unexplained Mind Bruises”, którą wydała wytwórnia Zoharum.
Ich muzyka to opowieść o przestrajaniu percepcji, otwieraniu portali prowadzących do psychomagicznych zakamarków, magiczny ambient, okultystyczne reminiscencje i wgląd w najgłębsze pokłady ludzkiego osamotnienia.
Duet eksperymentuje na styku kilku rodzajów sztuki: muzyki, grafiki oraz filmu.
http://www.alchembria.pl/mothertape-unexplained-mind-bruises-order-p-3340.html
https://mothertape.bandcamp.com
https://dmtrecords.bandcamp.com/album/mothertape

 

 

MOAN
MOAN to nieustanne muzyczne poszukiwanie. Autorem projektu jest Rafał Sądej – artysta pochodzący z Siemianowic Śląskich, obecnie mieszkający w Londynie. Świat dźwiękowy MOAN wyrasta z naturalnej fonosfery przemysłowego środowiska kopalń i hut, ale także dźwiękowej codzienności górnośląskich dzielnic. We wszystkich dokonaniach Rafała Sądeja odnaleźć można nie tylko hałas i chaos dźwięków skojarzonych z rytmem maszyn, ale także ciszę nocną, w której industrialne odgłosy stanowią ledwo słyszalny odległy kontekst.
www.moan.pl
https://moanpl.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/moanpl

 

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.