Perły mieszkańców Ostrowa

Datasobota, 16 września 2017, godz. 10:00

MiejsceOstrowskie Centrum Kultury

Pod hasłem "Perły mieszkańców Ostrowa" odbędzie się drugi już Ostrowski Dzień Kolekcjonera. Tym razem organizatorzy na spotkanie z pasjonatami z Ostrowa i regionu zapraszają do Ostrowskiego Centrum Kultury w sobotę, 16 września, w godzinach 14.00.


„Perły mieszkańców Ostrowa” to nowa propozycja Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” adresowana w ramach Ostrowskiego Dnia Kolekcjonera do wszystkich mieszkańców miasta i regionu.


- Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ostrowianie w rodzinnych szufladach przechowują wiele ciekawych pamiątek, zdjęć, dokumentów, pocztówek, odznak, medali - mówi Krzysztof Maciejewski, prezes stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”, pomysłodawca organizacji Ostrowskiego Dnia Kolekcjonera. - Często są to przedmioty, których wartość sentymentalna dalece przewyższa ich faktyczną wartość materialną. Z tego też powodu nawet nie rozważamy możliwości pozbycia się ich ani poprzez sprzedaż, ani przez wymianę.


Jak zauważa Krzysztof Maciejewski, mogą to być jednak artefakty na tyle istotne dla historii miasta lub choćby dla kolekcjonerów, że warto byłoby je chociaż pokazać światu. Właśnie temu służyć ma punkt „Perły mieszkańców Ostrowa”. Na specjalnym stoisku wystawionym 16 września w Ostrowskim Centrum Kultury, wyposażonym w odpowiedni sprzęt, wszystkie udostępnione przez mieszkańców przedmioty zostaną sfotografowane lub zeskanowane, aby dla przyszłości została zachowana pamięć o ich istnieniu, co z pewnością będzie ważne przy opracowywaniu systematyk, katalogów czy innych publikacji.


- Jeśli posiadają Państwo w swoich domach ciekawe przedmioty związane z Ostrowem, proszę pojawić się z nimi na Dniu Kolekcjonera - zaprasza prezes stowarzyszenia. - Za Państwa zgodą, w Państwa obecności, przedmioty zostaną sfotografowane, zeskanowane i natychmiast zwrócone.


Oczywiście to nie jedyna propozycja Ostrowskiego Dnia Kolekcjonera. W godzinach 10.00-14.00 obejrzeć będzie można prezentacje zbiorów kolekcjonerów z miasta i regionu. Jak do tej pory swój udział potwierdzili:

 1. Karol Walerowicz - Autografy
 2. Zbigniew Pilarczyk - Birofilstwo
 3. Maciej Maciejewski - Fajki
 4. Krzysztof Maciejewski - Krzyż harcerski
 5. Roman Polerowicz - Numizmatyka
 6. Piotr Lepka - Stare pocztówki, fotografie i nie tylko
 7. Jerzy SówkavJózef Piłsudski
 8. Andrzej Cieślak, Adam Tomicki - Radio
 9. Łukasz Jędrzejak - Fonotelistyka
 10. Maciej Ziąbka - Odznaki i pamiątki sportowe
 11. Wiesław Jędrzejewski - Krawaty
 12. Mirka Sobczak - Opakowania od czekolad
 13. Piotr Świderski - Monety i banknoty
 14. Dominik Świderski - Medale, odznaki
 15. Przemysław Konopczyński - Kolejki
 16. Dawid Głowacki - Monety i banknoty
 17. Krzysztof Cegielski - Bojowe nakrycia głowy
 18. Romek Franka - Ostrowskie pamiątki turystyczne

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszy specjalne wydanie kwartalnika "Kolekcjoner Ostrowski", które prezentuje nie tylko komunikaty dotyczące spotkania, ale także najciekawsze materiały, jakie ukazały się w minionym roku poświęcone kolekcjom i różnego typu ostrovianom.


- Prace nad przygotowaniem Ostrowskiego Dnia Kolekcjonera trwać będą aż do ostatniej chwili - podkreśla Krzysztof Maciejewski. - Chcemy bowiem, by tegoroczna edycja nie ustępowała tej z roku 2016.


Właśnie dlatego warto zajrzeć na oficjalną stronę internetową wydarzenia ww.odk.sooz.pl, gdzie pojawiać się będą najświeższe i ciągle aktualizowane informacje Dnia Kolekcjonera.


Ostrowski Dzień Kolekcjonera finansowo wspiera Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.a

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.