Krzysztof Zalewski

Dataniedziela, 1 października 2017, godz. 19:00

MiejsceDuża Scena

Tradycyjnie już Festiwal WSZYSTKO JEST POEZJĄ kończymy mocnym uderzeniem. W tym roku zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Zalewskim w ramach "Zalewski trasa Złoto".

KRZYSZTOF ZALEWSKI
Muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Dwukrotnie znalazł się w składzie Męskie Granie Orkiestra, brawurowo wykonując m.in. utwór „Obracam w palcach złoty pieniądz” z repertuaru Perfectu.

Po wydaniu debiutanckiej płyty Pistolet w 2004 roku zniknął na dziewięć lat z pierwszego planu na scenie. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie. Występował przez ten okres na scenie m.in. z Katarzyną Nosowską, BRODKĄ, oraz zespołami HEY i Muchy.

W 2013 roku powrócił z autorską, trudną do zakwalifikowania płytą "Zelig", za którą zebrał bardzo dobre recenzje i zyskał liczne grono fanów. Obecnie promuje najnowszy krążek „Złoto”, wpisujący się w tę szkołę grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy lepiej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar.

Materiał promował singiel „Miłość miłość”, który dotarł do czołówki Listy Przebojów Trójki, a teledysk do niego na YouTube wyświetlony został już ponad 2,5 mln razy. – Klip ten jest zapisem happeningu z udziałem Natalii Przybysz, moim, artysty performera Blue i publiczności, który odbył się w Krakowie. Próbowaliśmy stworzyć, odegrać metaforę związku odnosząc się do sztuki tworzenia mandali. Czerpaliśmy również bezwstydnie z pięknego happeningu Mariny Abramović, więc centrum naszej mandali stanowi patrząca sobie w oczy para (Natalia i ja) – opowiadał o teledysku Zalewski.
Album „Złoto” jednak to nie same ballady, śpiewane do wtóru łkającej cicho gitary – choć i dla poszukujących takich wrażeń coś się znajdzie… Na płycie dominują numery dynamiczne, czy wręcz drapieżne. W porównaniu z poprzednią płytą uproszczone jednak zostały aranżacje, bardziej organiczne jest brzmienie i bardziej bezpośredni przekaz. Za "Złoto" KRZYSZTOF ZALEWSKI otrzymał dwie nominacje do Fryderyka 2017.

KRZYSZTOF ZALEWSKI:
„To, co ludzie być może wyczuwają, to brak ściemy. Ja nic nie udaję, autentycznie kocham to co robię. Na każdym koncercie i przy każdym nagraniu odczuwam z tego niekłamaną radość. Jeśli ktoś był na moim koncercie to wie, że mogę wyjść z gorączką, a i tak adrenalina mnie poniesie.” (źródło: muzyka.onet.pl)

 

bilety: 40 zł do nabycia w kasie OCK i na www.kultura.pax.pl (od 14 sierpnia)

Forum Synagoga Kino Komeda Nasz profil na facebooku Nasze konto na youtube Wirtualna wycieczka

Partnerzy

Jeżeli chcesz otrzymywać maile z informacjami o bieżącej działalności i zaproszenia na organizowane przez nas przedsięwzięcia, zasubskrybuj newslettera podając poniżej swój adres e-mail.